FORMATOVANI DOKUMENTU
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

DAVAR -> KOREKCE SLOVN?KU

#1: FORMATOVANI DOKUMENTU Author: JoPl PostPosted: Wed Apr 30, 2008 6:52 am
    —
Při?el mi n?sleduj?c? dotaz na form?tov?n? - uveřejňuji jej zde

Dobr? den, tady je K18. M?m probl?m se str?nkou 851 prvn? sloupcem. Jedn? se o obsah knih Samuelov?ch: Ve slovn?ku je ka?d? polo?ka zvl??ť na ř?dku, ve skenu tomu tak nen?. Umist?m-li ka?dou polo?ku na nov?m ř?dku naru?? se počet ř?dků ve sloupci, neuděl?m-li to nebude to odpov?dat slovn?ku. Co s t?m?


Odpoved:

Pocet radku ve sloupci neni na zavadu (100% nebudeme nikdy stejni) - ale jde hlavne o to, aby se odstavce neprelevaly jeden do druheho a (predevsim) aby se nerozhodil text na zacatku a konci jednotlivych stranek - to uz by vadilo.

Zkousel jsem odradkovat v odstavci, pokud odradkuji tak text NEPRESKOCI do dalsiho odstavce - odstavec se normalne natahuje dolu. Pouzivam Word z office XP - muzu ale zkusit v office 97.

Ted jsem zjistil, ze tam lze vlozit (v tom seznamu kapitol knih Samuelovych, strana 851) celkem 22 (!!!) prazdnych radku, nez se dostanu na konec odstavce a zacne to preskakovat. Takze by to melo bez problemu jit i u Vas.

Po odradkovani (Enter) mi to odsadi prvni radek na zacatku odstavce. Resim to tak, ze na hornim pravitku jsou tri ukazatele - ten horni trojuhelnicek je pro odsazeni prvniho radku odstavce - tak jej mysi uchopim (kurzor predtim nastaven na odsazeny radek) a pretahnu trochu doleva a tak to zarovnam. Mozna jde i jednoduseji.

K-1

#2: Format cislovani stranek Author: K-10 PostPosted: Thu May 01, 2008 6:02 pm
    —
Na nekterych strankach je cislovani (napr.: [451]) tucne a na nekterych normalni. V originale to vypada, ze to tucne neni. Ma se to tedy delat bez tucneho zvyrazneni?

#3: Re: Format cislovani stranek Author: JoPl PostPosted: Fri May 02, 2008 9:14 am
    —
K-10 wrote:
Na nekterych strankach je cislovani (napr.: [451]) tucne a na nekterych normalni. V originale to vypada, ze to tucne neni. Ma se to tedy delat bez tucneho zvyrazneni?


Po diskusi s K-15 (autor scanu) jsme se rozhodli: Uděl? se to jako v origin?le, t.j. č?slov?n? str?nek bez tučn?ho zv?razněn?

K-1



DAVAR -> KOREKCE SLOVN?KU


output generated using printer-friendly topic mod. All times are GMT

Page 1 of 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group